گپ صعود- سه‌گانه

Downside Gap Three Methods

این الگو در واقعیت متفاوت با آنچه که تئوری الگو بیان می‌دارد رفتار مینماید. رفتار آن در تئوری بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی بوده، ولی در واقعیت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی می‌باشد. عملکرد آن پس از شکست الگو نسبتا خوب بوده، اما رتبه فراوانی وقوع آن ۸۴ از بین ۱۰۳ الگوی کندلی است.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۶۲ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۸۴
رتبه عملکرد کلی: ۲۶
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۶ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۵.۰۲- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۸ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

انتظار بر رفتار این الگو بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی است، اما در واقعیت در ۶۲ درصد مواقع نقش برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی را ایفا نموده است. رتبه عملکرد کلی آن ۲۶ بوده که نسبتا قابل توجه می‌باشد. بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست، افت ۵.۰۲ درصدی آن در بازار نزولی است که فاصله کمی با حد مطلوب ۶ درصدی دارد.

با این اوصاف در بحث عملکرد ۱۰ روزه پساشکست، رتبه ۸ام را در بازار صعودی و شکست از پایین بدست آورده است. این رتبه بسیار خوب است. بررسی‌ها همچنین نشان داده که بهترین کارکرد این الگو پس از شکست رو به پایین آن خواهد بود. از الگوهایی که از بالا شکسته میشوند خصوصا آنهایی که در بازار صعودی ظاهر گردیده‌اند، شدیدا دوری نمایید

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

در یک روند نزولی، به جستجوی دو کندل با بدنه سیاه و بلند بپردازید. بین آنها و با احتساب سایه‌ها می‌بایست گپ وجود داشته باشد. آخرین کندل یک کندل سفید است که قیمت باز شدن آن در محدوده بدنه کندل دوم و قیمت بسته شدن آن در محدوده بدنه کندل سوم بوده و بدین ترتیب گپ مابین دو کندل اول و دوم را پر می‌نماید.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از سقف سالانه قرار میگیرند، اغلب بصورت بازگشتی عمل می‌نمایند.
  • سعی نمایید الگوهایی را بیابید که نزدیک به انتهای الگوی صدف معکوس نزولی قرار داشته باشند.
  • این الگو غالبا از بالا شکسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا