سه‌ستاره- صعودی

Bullish Tri-Star

این الگو دارای نرخ برگشت‌دهی روند کمی بالاتر از حد رندوم است و نمی‌توان از آن برای پیش‌بینی جهت شکست استفاده نمود. رتبه فراوانی وقوع آن ۷۹ بوده که می‌توان گفت کمیاب است؛ لذا یافتن آن دشوار می‌باشد.

با این وجود، هرگاه الگو شکسته شود، عملکرد کلی آن ارزش شرط‌بندی را خواهد داشت. نگاهی دقیقتر به ارقام نشان می‌دهد که این الگو در تمام شرایط بازار (صعودی یا نزولی و شکست از بالا یا پایین) عملگر خوبی می‌باشد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۶۰ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۷۹
رتبه عملکرد کلی: ۲۸
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۷۷ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۵.۱۱ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۶ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو در تئوری بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل می‌نماید. در واقعیت هم در ۶۰ درصد مواقع همین رفتار مشاهده شده است. رتبه عملکرد کلی ۲۸ برای این الگو رتبه نسبتا خوبی بوده و نشان می‌دهد که حرکات پساشکست قیمت، حرکت ارزشمندی خواهد بود.

بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۵.۱۱ درصدی قیمت در بازار نزولی و شکست رو به پایین است که رتبه ۲۶ را در همان نوع بازار بعنوان بهترین رتبه عملکردی این الگو نصیب آن کرده است. با نگاهی دقیقتر به ارقام مشخص میشود که این الگو پس از شکست از بالا اندکی بهتر از شکست از پایین عمل می‌نماید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی سه کندل دوجی بپردازید طوری که بدنه کندل دوم پایینتر از دو کندل دیگر باشد. کندل دوجی کندلی است که قیمت باز و بسته شدن آن اختلاف بسیار ناچیزی با یکدیگر داشته باشند.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از سقف سالانه قرار میگیرند، اغلب رفتار بازگشتی از خود به نمایش می‌گذارند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، آن دسته از الگوها را انتخاب نمایید که در جریان اصلاح نزولی از یک روند صعودی یک درجه بالاتر ظاهر میگردند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا