سد حرکت

Advance Block

همانطور که از نام این الگو برمی‌آید، عملکرد آن بنظر برگشت‌دهنده روند به نزولی می‌باشد اما در واقعیت طور دیگری بوده و بر خلاف نام خود بصورت ادامه‌دهنده روند صعودی عمل نموده است.

با داشتن رتبه ۶۵ از نظر درصد وقوع، چندان الگوی مورد پسندی نمی‌باشد. روند پساشکست آن (حرکت قیمت پس از شکسته شدن الگو) نیز در میانه‌های لیست رده‌بندی قرار دارد. لذا اشتیاق چندانی نسبت به این الگو وجود ندارد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند صعودی در ۶۴ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۶۵
رتبه عملکرد کلی: ۵۴
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۳ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۷۶-  درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۳۲  (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که اشاره شد، این الگو بنظر یک الگوی برگشت‌دهنده روند به نزولی می‌باشد، ولی اینطور نیست. در واقعیت و در ۶۴ درصد مواقع بعنوان ادامه‌دهنده روند صعودی رفتار مینماید. رتبه عملکرد کلی آن ۵۴ از بین ۱۰۳ الگوی کندلی است. بهترین حرکت ۱۰ روزه پس از شکست الگو، بطور متوسط کاهش ۴.۷۶ درصدی قیمت در بازار نزولی است. حرکات ۶ درصدی یا بیشتر از آن بعنوان حرکات خوب قید میشوند که این الگو کمتر از آن را ثبت کرده است. بااینحال جایگاه این الگو ۳۲ بوده که قابل ملاحظه است. شما نیز به این نتیجه خواهید رسید که بهترین نتایج این الگو هنگام شکست‌های رو به پایین روی می‌دهند.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل    سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو    صعودی.
پیکربندی

به جستجوی سه کندل سفید(مثبت) در روند صعودی قیمت بپردازید. در هر کندل، قیمت در محدوده بدنه کندل قبلی باز شده و ارتفاع سایه‌های دو کندل آخر رشد خواهند داشت.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • در رابطه با آن دسته از الگوها که نقش برگشت‌دهنده ایفا می‌نمایند، سعی کنید در اصلاحات صعودی از روندهای نزولی یک درجه بزرگتر به دنبالشان بگردید.
  • برای حصول نتایج بهتر، الگوهای بلندتر را انتخاب نمایید.
  • این الگوها اغلب مواقع از بالا شکسته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا