خفاش صعودی

Bullish Bat

الگوی خفاش صعودی اغلب شبیه به الگوی M بزرگ است با این تفاوت که بین نقاط چرخش قیمت، نسبت‌های فیبوناچی معینی برقرار می‌باشد. این الگو الگویی کمیاب بوده و به آسانی قادر به یافتن آن نخواهید بود.

ایده پشت این الگو این است که هنگامی که قیمت در نقطه D قرار می‌گیرد، چرخیده و پایین خواهد آمد که در ۹۱ درصد مواقع همین اتفاق روی میدهد.

 

نتایج مهم:

 

رتبه عملکرد کلی برای حرکات رو به بالا: ۱ از ۵ (در بین ۵ الگوی فیبوناچی صعودی)
نرخ خروج سر­به‌سر*: ۱۰ درصد
احتمال چرخش روند در نقطه D الگو: ۹۱ درصد
میانگین افزایش: ۴۴ درصد

 

* سنجش تعداد الگوهایی که پس از تایید الگو و ورود به معامله، رشد حداقل ۵ درصدی قیمت رخ نداده است. در واقع الگوهایی هستند که هزینه معامله خود را پوشش نمی‌دهند و میتوانید در بازارهای مختلف مقادیر متفاوتی را از جمله کارمزد معامله، مالیات متعلقه، هزینه خواب سرمایه و … را لحاظ نمایید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
کف‌ها/ سقف‌ها کف‌ها و سقف‌ها در الگو لازم نیست پشت سر هم باشند.
XAB قیمت به کف X که اولین نقطه الگو است، نزول نموده و از آنجا به سقف A و سپس به کف B میرسد. نسبت BA/XA می‌بایست ۳۸.۲ یا ۵۰ درصد باشد.
ABC در چرخش ABC، میزان بازگشت BC به عنوان درصدی از AB می‌بایست یکی از درصدهای فیبوناچی زیر باشد: ۳۸.۲٪، ۵۰٪، ۶۱.۸٪، ۷۰.۷٪، ۷۸.۶٪ یا ۸۸.۶٪.
BCD نسبت DC/BC یکی از ارقام فیبوناچی زیر است: ۱۶۱.۸٪، ۲۰۰٪، ۲۲۴٪ یا ۲۶۱.۸٪.
DAX نسبت DA/XA  برابر ۰.۸۸۶% است.

به دلیل نسبت‌های زیادی که استفاده می‌شود، خصوصا نسبت DA/XA که ۸۸.۶% می‌باشد، این الگو کمیاب است. برای پیدا کردن الگو به نرم‌افزار احتیاج می‌باشد.

پنج سقف و کف را طوری پیدا نمایید که هر ضلع به ضلع دیگر یکی از اعداد فیبوناچی ذکر شده در جدول فوق باشد. در ارتباط با نسبت آخر، ۳ درصد جای بازی برای آن لحاظ میگردد (۸۸.۶٪ تبدیل به ۸۵.۶٪ الی ۹۱.۶٪ می‌شود) تا نمونه‌های بیشتری را بتوان پیدا نمود.

 

نکات معاملاتی:

 

قیمت ممکن است پس از نقطه D افزایش یابد، در واقع احتمال وقوع این امر بالاست (۹۱٪) و متوسط این رشد ۴۴ درصد است. ۱۸ درصد از الگوها شاهد کاهش قیمت کمتر از ۵ درصد در پایین D هستند.

برای هدف‌گذاری، پس از رسیدن به کف D، قیمت در ۵۸ درصد مواقع  به A، در ۸۶ درصد مواقع به B و در ۶۴ درصد مواقع به C تنزل می‌یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا