گردن- محدوده گردن

In Neck

این نام‌گذاری اندکی عجیب و غریب است. البته بسیاری از نام‌های انتخاب شده برای الگوهای کندلی غیرعادی هستند. این الگو یک الگوی دو کندلی بوده که با یک کندل سیاه بلند آغار میگردد و پس از آن یک کندل سفید و کوچک با قیمت باز شدن کمتر از کف کندل اول قرار داشته و قیمت بسته شدن آن در محدوده بدنه کندل اول می‌باشد.

از نظر تئوریک، رفتار آن بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی خواهد بود. واقعیت هم در ۵۳ درصد مواقع موید همین موضوع می‌باشد و میتوان گفت تقریبا رفتار رندوم داشته، لذا نمیتوان بر مبنای شکل‌گیری این الگو، جهت شکست را با اطمینان مناسب پیش‌بینی نمود. با اینحال چنانچه الگو شکسته شود، روند قیمت مطلوب خواهد بود و از این نظر رتبه ۱۷ را بین ۱۰۳ الگوی کندلی بدست آورده است. این رتبه رتبه بسیار خوبی است. ضعف این الگو در مواردیست که در بازار نزولی، الگو از پایین شکسته شود. سایر ترکیبات بازار صعودی/ نزولی و شکست از بالا/ پایین، عملکردهای مناسبی را بروز خواهند داد.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند نزولی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند نزولی در ۵۳ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۶۲
رتبه عملکرد کلی: ۱۷
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۱ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۶.۳۴ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱۶ (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد.  منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو در ۵۳ درصد موارد، ادامه‌دهنده روند نزولی می‌باشد. بازگشت روند در ۴۷ درصد مواقع روی می‌دهد. رتبه فراوانی وقوع آن ۶۲ است. یعنی الگویی است تقریبا کمیاب و این امر برای یک الگوی دو کندلی چیز عجیبی است. راهنمای شناسایی الگو کمی نامناسب است. زیرا میگوید که قیمت در روز دوم می‌بایست در محدوده بدنه کندل اول بسته شود اما نه زیاد. منظور از «زیاد» بعهد معامله‌گر می‌باشد.

رتبه عملکرد کلی الگو ۱۷ و بسیار مناسب است. چنانچه به عملکرد قیمت طی ۱۰ روز پس از شکست الگو نگاهی بیندازید، نتایج قوی این الگو را مشاهده خواهید کرد. بهترین حالت مربوط است به شکست از بالای الگو در یک بازار نزولی که رشدی حدود ۶.۳۴ درصد را که فراتر از حد مطلوب ۶ درصدی است، رقم زده و سبب تعلق رتبه ۱۶ در شرایط اشاره شده به این الگو گردیده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سیاه و بلند در یک روند نزولی قیمت بپردازید طوری که پس از آن یک کندل سفید قرار داشته و قیمت باز شدن آن پایین‌تر از کف کندل اول و قیمت بسته شدن آن در محدوده بدنه کندل اول قرار داشته باشد.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.
  • برای حصول بهترین نتیجه، الگوهایی را انتخاب نمایید که در روند اصلی نزولی قیمت ظاهر گشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا