کودک رها شده- صعودی

Bullish Abandoned Baby

این الگو یک الگوی بازگشتی بوده و در بین الگوهای بازگشتی رده ۱۳ام را دارا می‌باشد. تنها یک مسأله وجود دارد و آن اینست که احتمالا شما قادر به یافتن آن نخواهید بود. این الگو یک الگوی نادر بوده و از نظر درصد وقوع جایگاه ۹۲ را در بین ۱۰۳ الگوی کندلی دارد. اعدادی که برای بازارهای نزولی متعاقبا ذکر میشود بر اساس ۲۰ نمونه از این الگو بوده؛ بنابراین ممکن است پایدار نباشند.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۷۰ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۲
رتبه عملکرد کلی: ۹
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۷۱ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۱۰.۳۱- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱ (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو در ۷۰ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل می‌نماید که بسیار خوب است. یافتن این الگو کمی دشوار می‌باشد.

بهترین میانگین حرکت قیمت ظرف ۱۰ روز پس از شکست الگو، کاهشی باندازه ۱۰.۳۱ درصد بوده که در بازار نزولی و پس از شکست الگو به سمت پایین اتفاق می‌افتد. حرکتهای بزرگتر یا مساوی ۶ درصد جزو حرکتهای خوب دسته‌بندی میشوند. متاسفانه این رقم بر مینای تنها ۱۴ نمونه بدست آمده است و این بدین معناست که چندان قابل اتکا نبوده و امکان تغییر در آن وجود دارد. بااینحال افت بزرگ ۱۰.۳۱ درصدی تنها طی ۱۰ روز سبب شده تا جایگاه اول را از آن خود نماید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی به جستوی یک کندل سیاه (منفی) در یک روند نزولی بپردازید. در پی آن یک کندل دوجی که سقف آن پایینتر از کف کندل قبلی باشد قرار میگیرد. در روز سوم یک کندل سفید (مثبت) قرار خواهد داشت که کف آن بالاتر از سقف کندل دوجی خواهد بود.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، پس از شکست رو به بالای الگو بهترین عملکرد را از خود نشان خواهند داد (اما فراوانی نمونه‌‌ها کم بوده لذا احتمال تغییر در نتایج وجود خواهد داشت).
  • برای گرفتن بهترین عملکرد، الگوهای بلند انتخاب گردند.
  • این الگوها در پایان روندهای نزولی کوتاه‌مدت رخ می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا