کمربند- صعودی

Bullish Belt Hold

رفتار این الگو اغلب برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی است که جایگاه ۱۱ را در بین ۱۰۳ الگوی کندلی از آن خود نموده است و از نظر درصد وقوع جایگاه ۲۲ را دارد. عملکرد کلی آن جایگاه نسبتا پایینتری را دارد: ۶۲. این بدین خاطر است که حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو نسبت به دیگر الگوها مقداری ضعیف‌تر می‌باشد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۷۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۲۲
رتبه عملکرد کلی: ۶۲
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۷۴ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۵.۲ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۸  (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانگونه که نتایج بیان می‌دارد، عملکرد این الگوها در واقعیت مانند تئوری است. رتبه درصد وقوع آن ۲۲ است و بیانگر اینست که به کرات اتفاق می‌افتد. اما رتبه عملکرد کلی آن در میانه‌های جدول رده‌بندی بوده و البته این بمعنای ضعف آن نیست بلکه نسبت به برخی از دیگر الگوها، پس از شکسته شدن الگو، رشد قیمت اندکی کمتر می‌باشد.

حرکت پساشکست قیمت (حرکت قیمت پس از شکسته شدن الگو) در بازار صعودی و پس از شکست رو به بالای الگو، منجر به شکل‌گیری بیشترین «درصد رسیدن به هدف قیمتی» میگردد (هدف قیمتی برابر است با ارتفاع الگو که بسته به جهت شکست الگو به آن اضافه یا از آن کسر میگردد).

بهترین عملکرد طی ۱۰ روز پس از شکست الگو مربوط به شکست رو به پایین و در بازار نزولی است که این عدد برابر با ۵.۲ درصد افت قیمت می‌باشد و جایگاه ۲۸ را در بازار مورد اشاره از آن خود نموده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل یک کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

کندل در پایینترین قیمت باز شده و نزدیک بالاترین قیمت بسته می‌شود و بدین ترتیب یک کندل سفید بلند با سایه‌ای کوتاه در بالای آن شکل می‌گیرد.

 

سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، بهترین عملکرد را از خود نشان خواهد داد.
  • آن دسته از الگوها که ارتفاعی بیشتر از ارتفاع میانگین دارند، عملکردی بمراتب بهتر از الگوهای کوتاهتر از ارتفاع میانگین رقم خواهند زد.
  • هرچقدر سایه بالایی الگو بلندتر باشد، عملکرد بهتری نیز خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا