کف همسان

Matching Low

اغلب الگوها از روند منتهی به آنها تبعیت می‌نمایند. در رابطه با این الگو، تئوری الگو بیان می‌دارد که قیمت دو بار در یک تراز بسته شده و می‌توان آن را منطقه حمایتی دانست. آما بررسی‌ها نشان داده که قیمت در ۶۱ درصد مواقع، این منطقه را رد کرده و به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. خبر خوش در رابطه با این الگو، عملکرد قیمت پس از شکست الگو می‌باشد که جایگاه هشتم را بین ۱۰۳ الگوی کندلی از آن خود نموده است.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند نزولی در ۶۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۵۸
رتبه عملکرد کلی: ۸
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۹ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۱۵ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱۳ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که در بخش معرفی الگو ذکر گردید، این الگو پتانسیل خوبی دارد. فرض بر رفتار برگشت‌دهنده آن است؛ اما نتایج بررسی‌ها نشان داده که در ۶۱ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی ایفای نقش مینماید. رتبه ۵۸ در فراوانی وقوع از آن این الگو شده است، لذا یافتن آن چندان مشکل نیست. رتبه عملکرد کلی آن ۸ بوده و این رتبه عالی است. بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۷.۱۵ درصدی در بازار نزولی است که در همین بازار و همین جهت شکست، بهترین رتبه عملکردی آن را رقم زده است: رتیه ۱۳.

بهترین کارکرد آن پس از شکست رو به بالا به چشم میخورد. از آنجا که قیمت با روند نزولی وارد این الگو میگردد، لذا معنی این جمله اینست که بهترین عملکرد این الگو زمانی شکل میگیرد که نقش بازگشتی از خود نشان دهد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سیاه با بدنه بلند بپردازید طوری که در پی آن یک کندل سیاه دیگر با قیمت بسته شدن (نه قیمت کف) برابر با قیمت بسته شدن کندل اول قرار داشته باشد.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • جهت حصول عملکرد بهتر، الگوهایی را انتخاب نمایید که در جریان اصلاح نزولی از یک روند صعودی یک درجه بالاتر شکل گرفته‌اند. الگوهایی که حد فاصل یک‌سوم کف سالانه قرار میگیرند، غالبا نقش ادامه‌دهنده روند را از خود بروز می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا