کف سه‌رود (سه کندلی)

Unique Three-River Bottom

فرض تئوریک بر این است که این الگو رفتار برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی را داشته باشد. اما در واقعیت بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی ایفای نقش نموده است. رتبه فراوانی وقوع آن ۸۹ می‌باشد. عملکرد کلی آن نیز فاصله زیادی از میانه جدول رده‌بندی دارد و بدین معناست که روند قیمت پس از شکسته شدن الگو ضعیف خواهد بود.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند نزولی در ۶۰ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۸۹
رتبه عملکرد کلی: ۶۰
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۲ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۵.۶۰- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۵ (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

رفتار تئوریک این الگو، برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی بوده اما نتایج تست‌ها نشان داده که در واقعیت در ۶۰ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی رفتار می‌نماید که رتبه ۲۲ام را بعنوان الگوی ادامه‌دهنده دارد. با داشتن رتبه ۸۹ در فراوانی وقوع، یافتن آن سخت خواهد بود. عملکرد کلی آن در جایگاه ۶۰ بوده و این یعنی حتی اگر آن را بیابید، شاید بتوان گفت وقت خود را هدر داده‌اید.

بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، افت ۵.۶ درصدی قیمت بوده که در بازار صعودی ثبت گردیده و جایگاه ۲۵ را در این نوع بازار و شکست‌های رو به پایین به این الگو بخشیده است. حرکات ۶ درصدی قیمت یا بالاتر از آن جزو حرکات خوب محسوب میگردند که این الگو هم بسیار نزدیک به این حد می‌باشد.

نگاهی دقیقتر به نتایج نشان می‌دهد که این الگو بهترین کارکرد خود را، فارغ از جهت شکست، در بازار نزولی خواهد داشت. با اینحال تعداد نمونه‌ها بسیار کم بوده و از بین ۴.۷ میلیون کندل، تنها ۸۰ مورد از آن یافت شده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سیاه بلند در یک روند نزولی قیمت بپردازید طوری که پس از آن یک کندل سیاه دیگر با بدنه‌ای در محدوده بدنه کندل اول و با سایه‌ای دارای کف پایینتر از کف کندل اول قرار داشته باشد. آخرین کندل یک کندل سفید با بدنه‌ای کوچک بوده که بدنه آن زیر بدنه کندل دوم قرار خواهد داشت.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، اغلب رفتار بازگشتی از خود به نمایش می‌گذارند.
  • سعی نمایید آن دسته از الگوها را انتخاب نمایید که در بازار با روند اصلی نزولی، دارای شکست از بالا باشند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا