کبوتر خانگی

Homing Pigeon

این الگو یک الگوی درون‌کندلی است؛ چیزی که معامله‌گران کلاسیک ممکن است متوجه شده باشند. با اینحال در راهنمای شناسایی الگو اشاره‌ای به سایه نشده، لذا ممکن است برخی معتقد باشند که این الگو ارتباطی با آن ندارد.

در تئوری الگو فرض بر اینست که بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی رفتار می‌نماید اما نتایج بررسی‌ها نشان داده که در ۵۶ درصد مواقع رفتار ادامه‌دهنده روند نزولی را از خود به نمایش می‌گذارد؛ یعنی تقریبا رندوم. زیرا قادر به پیش‌بینی جهت شکست الگو از قبل نخواهید بود. بر خلاف نرخ بازگشتی ضعیف، عملکرد کلی آن تقریبا خوب بوده و جایگاه ۲۱ را از آن خود نموده است و این نوید را می‌دهد که حرکت پساشکست الگو می‌تواند حرکت خوب و ارزشمندی باشد.

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده به صعودی روند در ۵۶ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۳۴
رتبه عملکرد کلی: ۲۱
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۸ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۷۶ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۳۳ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که در بخش معرفی الگو اشاره شد، رفتار این الگو در ۵۶ درصد مواقع ادامه‌دهنده روند نزولی است. لذا عملکردش تقریبا رندوم است. با رتبه فراوانی وقوع ۳۴، به وفور یافت میگردد. لذا در پیدا کردن آن در نمودار قیمت نباید مشکلی وجود داشته باشد. رتبه عملکرد کلی آن ۲۱ بوده که حرکت پساشکست خوبی را نوید می‌دهد. بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۴.۷۶ درصدی در بازار نزولی و شکست از بالاست. همین حرکت سبب کسب جایگاه ۳۳ در بازار مورد اشاره بعنوان بهترین جایگاه این الگو شده است بااینحال حرکتی خوب است که حداقل ۶ درصد باشد ولی این الگو اینگونه نیست.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی دو کندل در روند منفی قیمت بپردازید طوری که کندل اول یک کندل سیاه و بلند و کندل دوم کندل سیاه ولی با بدنه کوچک بوده و تماما در محدوده بدنه کندل اول جای گرفته باشد.

 

سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.
  • بازگشت‌های حاصل از این الگو، در سمت راست الگوی نموداری صدف معکوس صعودی اتفاق می‌افتد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا