کانال

Channel

 

زمانی که قیمت روندی صعودی یا نزولی داشته و بین دو خط موازی قرار گیرد، الگوی کانال شکل خواهد گرفت. در رابطه با کانال افقی به الگوهای مستطیل سقف و مستطیل کف مراجه نمایید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

 

مشخصات

شرح

روند قیمت منتهی به الگو روند قیمتی منتهی به الگو می‌تواند از هر سمتی باشد.
شکل الگو یک لوله شیب‌دار به سمت بالا یا پایین و غیر افقی. برای کانال افقی مستطیل سقف و مستطیل کف را مشاهده نمایید.
خطوط روند دو خط روند موازی یا تقریبا موازی که هر دو به سمت بالا یا به سمت پایین کج شده‌اند.
برخوردها قیمت باید هر خط روند را با حداقل دو سقف یا دو کف مجزا لمس نماید.
حرکت قیمت قیمت باید در الگو از یک خط روند به خط روند دیگر حرکت نموده و  از عرض کانال عبور کند و  تقریبا فضای موجود را پر نماید.
شکست الگو زمانی رخ میدهد که قیمت در بیرون یکی از دو خط روند بسته شده و به هر سمتی می تواند باشد.

 

نکات معاملاتی:

 

تاکتیک معاملاتی توضیحات

کانال صعودی

 

 

کانال نزولی

کانالهای با شیب مثبت در رابطه با کانالهای سربالا پوزیشن خرید باز نمایید. از باز کردن پوزیشن فروش در درون کانالهای صعودی خودداری فرمایید. زمانی که قیمت به خط روند پایین (نقطه A) بازمیگردد، خرید نموده و امیدوار باشید که شکست کانال از بالا باشد (این برای کانال های بلند کار می‌کند) و اگر قیمت در خط روند بالا (B) برگشت، بفروشید. چنانچه قیمت کانال را سوراخ کرد مانند چیزی که در شکل انجام داده، سهامی را که خریده بودید فروخته و پول خود را نقد نمایید و یا یک پوزیشن فروش باز کنید. معامله‌گران میتوانند در کف کانال خرید نموده و هرگاه کف کانال شکست، به فروش برسانند.
کانالهای با شیب منفی در رابطه با کانالهای سرپایین پوزیشن فروش باز نمایید. از باز کردن پوزیشن خرید در درون کانالهای نزولی خودداری فرمایید.  زمانی که قیمت به خط روند بالا (نقطه A) بازمیگردد، پوزیشن فروش باز نموده و امیدوار باشید که شکست کانال از پایین باشد (این برای کانال های بلند کار می‌کند) و اگر قیمت در خط روند پایین (B) برگشت، بفروشید.

چنانچه قیمت کانال را سوراخ کرد مانند چیزی که در شکل انجام داده، پوزیشن فروش خود را بسته و پول خود را نقد نمایید و یا یک پوزیشن خرید باز کنید.

 هنگامی که قیمت در یک کانال نزولی در حرکت است از معاملات خرید (long) اجتناب کنید. معامله‌گران میتوانند در سقف کانال پوزیشن فروش باز نموده و هرگاه سقف کانال شکست، آن را ببندند.

افزایش ناقص قیمت چنانچه توانستید تشخیص دهید که یک افزایش ناقص شکل گرفته، پوزیشن قروش را باز کرده و انتظار شکست از پایین کانال را داشته باشید.
کاهش ناقص قیمت چنانچه توانستید تشخیص دهید که یک کاهش ناقص شکل گرفته، پوزیشن خرید را باز کرده و انتظار شکست از بالای کانال را داشته باشید.
حد ضرر اگر قیمت در خارج از کانال و در جهت مخالف معامله شما بسته شد، معامله خود را بسته و در جهت روند جدید معامله نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا