چکش

Hammer

 

این الگو از جمله الگوهای مورد اعتماد بسیاری از معامله‌گران است فرض بر این است که بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل نماید. در واقعیت نیز چنین است و در ۶۰ درصد مواقع بدین نحو عمل مینماید که سبب گردیده رتبه ۲۸ را از منظر درصد برگشت‌دهی روند به صعودی کسب نماید.

این رتبه رتبه قابل ملاحظه‌ایست. با این وجود زمانیکه قیمت بازمیگردد، چندان حرکت طولانی‌ای را شاهد نخواهیم بود؛ چرا که رتبه ۶۵ را در میان ۱۰۳ الگوی کندلی و در بحث عملکرد کلی بدست آورده است.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۶۰ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۳۶
رتبه عملکرد کلی: ۶۵
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۸۸ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۱۲- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۴۸ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو یک الگوی تک کندلیست که در روند منفی قیمت ظاهر شده و در ۶۰ درصد مواقع نشانه‌ای از بازگشت قیمت می‌باشد. این درصد چندان بد نیست اما اختلاف زیادی هم با حالت رندوم(۵۰ درصد) ندارد. با توجه به رتبه عملکردی آن، حرکت قیمت پس از شکست چندان زیاد نیست. اما درصد وقوع این الگو زیاد بوده و چنانچه یک معامله منجر به ضرر گردد، میتوانید مجددا با یافتن این الگو معامله‌ای دیگر را انجام داده و ضرر خود را سریعا جبران نمایید.

چنانچه ارتفاع الگو را بسته به جهت شکست به قیمت شکست اضافه(برای شکست از بالا) یا از آن کسر(برای شکست از پایین) نمایید، هدف قیمتی الگو بدست آمده که در ۸۸ درصد مواقع این هدف پس از شکسته شدن الگو لمس میگردد که درصد بسیار خوبی است

بهترین میانگین حرکت قیمت پس از شکست الگو، افت ۴.۱۲ درصدی است که در بازار نزولی و شکست از پایین رخ داده و رتبه ۴۸ را تحت همان شرایط بعنوان بهترین رتبه عملکردی کسب نموده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل یک کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی به جستجوی یک کندل چکش با یک سایه تحتانی بلند، حداقل دو الی سه برابر بدنه کندل و بدون سایه فوقانی (یا بسیار ریز) در روند نزولی قیمت بپردازید.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از سقف سالانه قرار میگیرند، اغلب بصورت بازگشتی عمل می‌نمایند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای با کندل سفید را استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا