پرچم سه‌گوش

Pennant

پرچم‌های سه‌گوش خدمت باارزشی را با نمایش نقطه میانی روند ارائه می‌نمایند. البته تنها در ۳۰ درصد مواقع موفق به رسیدن به هدف کامل خود میشوند ولی همانطور که گفته شد، میتوان از آنها جهت تشخیص نقطه میانی روند استفاده کرد.

 

نتایج مهم:

 

رتبه عملکرد کلی در شکست ازبالا/ پایین: بدلیل طبیعت این الگو، قابلیت رتبه‌بندی وجود ندارد.
نرخ خروج سر­به‌­سر* برای  شکست از بالا/ پایین: ۵۴ درصد/ ۵۴ درصد
میانگین رشد/ افت قیمت پس از شکست: ۷درصد/ ۶ درصد
احتمال رسیدن به هدف قیمتی پس از شکست از بالا/ پایین: ۳۵ درصد/ ۳۲ درصد

 

* سنجش تعداد الگوهایی که پس از شکسته شدن­شان، رشد یا افت حداقل ۵ درصدی قیمت رخ نداده است. در واقع الگوهایی هستند که هزینه معامله خود را پوشش نمی­دهند و میتوانید در بازارهای مختلف مقادیر متفاوتی از جمله کارمزد معامله، مالیات متعلقه، هزینه خواب سرمایه و … را لحاظ نمایید.

** این آمار و ارقام بر اساس نوسان کوتاه‌مدت قیمت بدست آمده است نه بر اساس مقدار رکت قیمت از نقطه شکست الگو تا سقف یا کف نهایی..

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

روند منتهی به الگو میتواند در هر جهتی باشد.
شکل الگو شبیه به یک مثلث متقارن می‌باشد.
خطوط روند قیمت بین دو خط روند همگرا حرکت می‌نماید.
سه هفته پرچم‌های سه‌گوش الگوهای کوتاه‌مدت هستند. طول آنها ۲۱ کندل یا کمتر می‌باشد. چنانچه طول آنها بیشتر از این مقدار باشد، جزو مثلث‌های متقارن یا کنج‌های صعودی و نزولی دسته‌بندی میشوند.
پایه پرچم پایه پرچم می‌بایست شدیدا پرشیب بوده و چندین کندل زمان ببرد.
شکست الگو ۵۷ درصد مواقع از بالا شکسته میشود.

 

نکات معاملاتی:

تاکتیک معاملاتی

توضیحات

قاعده هدف‌­گذاری

میانه روند

شیب پرچم

پرچم شل        پرچم سفت

قاعده هدف‌­گذاری

 

ارتفاع الگو را از نقطه شروع A تا نقطه پایان B محاسبه، سپس در درصد احتمال رسیدن به هدف قیمتی ضرب کرده و نهایتا نتیجه را به کف پرچم اضافه (شکست از بالا) یا از سقف پرچم کسر (شکست از پایین) نمایید.
میانه روند میانگین زمان از شروع روند (زیر پرچم سه‌گوش) تا شروع بخش پرچم ۱۱ کندل می‌باشد. معمولا روند ماقبل و مابعد پرچم دارای طول یکسانی می‌باشند.
شیب پرچم زمانی که پرچم شیبی در جهت روند غالب داشته باشد، عملکرد تضعیف میشود. شکل سمت چپ را مشاهده نمایید.
کف‌های تخت

 

اگر پرچم‌ها در بالای (برای شکست‌های از بالا) یا پایینِ (برای شکست‌های از پایین) کف تخت ظاهر شوند، انتظار حرکتی قوی را میتوانید داشته باشید.
پرچم‌های سفت پرچم‌های سفت عملکرد بهتری به نمایش می‌گذارند. پرچم شل پرچمی است که کندلها سایه‌هایی در بیرون از مرزهای پرچم شکل داده یا فضای سفید در خلال حرکت قیمت از یک مرز به مرز دیگر به جا می‌ماند. شکل سمت چپ را مشاهده نمایید.
کف سالانه پرچم‌های سه‌گوشی که حد فاصل یک‌سوم پایینی محدوده نوسان سالانه از پایین شکسته میشوند، بهترین عملکرد را خواهند داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا