معامله با پولبک (عقبگرد صعودی)

Trading Pullback

شکل زیر تصویری از پولبک را به نمایش می‌گذارد. الگو از پایین شکسته شده، سپس قیمت به نقطه پرتاب بازمیگردد

در نمودارهای زیر نمونه‌هایی از معاملاتِ پولبک ارائه گشته است.

 

در شکل فوق، AB یک سقف دوگانه با شکست از پایین است. زمانی میتوان آن را بعنوان یک الگوی معتبر قلمداد کرد که قیمت پیش از بسته شدن بالای بالاترین سقف، زیر کفِ مابین دو سقف بسته شود (زیر خط C).

قیمت سهم سه روز در جهت منفی حرکت نموده و سپس تا نقطه D به بالا بازمیگردد. پش از آن، روند نزولی سهم ادامه می‌یابد.

پس از شکل‌گیری سقف در D، هر زمان که قیمت سهم مجددا الگو را از پایین شکست اقدام به معامله نمایید. این اتفاق روز بعد از نقطه D بوقوع می‌پیوندد. لذا میتوانید با قیمت باز شدن کندل بعد از کندل شکست وارد معامله شوید. در صورتی که پیش از پایان روز معاملاتیِ شکست، از بسته شدن کندل در زیر خط قرمز مطمئن بودید، میتوانید ورود به معامله را در همان ساعات پایانی آن روز نیز به انجام برسانید.

 

مثال دیگری از شکل‌گیری پولبک را در الگویی متفاوت در شکل زیر مشاهده می‌نمایید. دو خط قرمز یک الگوی مثلث متقارن را به تصویر می‌کشند.

در این مثال، قیمت سهم در نقطه A الگو را شکسته و به نقطه B پولبک (عقبگرد صعودی) می‌نماید. نهایتا حرکت نزولی تا رسیدن به C ادامه می‌یابد.

در این مورد، چنانچه پس از ثبت سقف در نقطه D، قیمت مجددا زیر تراز A بسته شد، میتوانید با قیمت باز شدن روز بعد اقدام به معامله نمایید.

 

شکل زیر یک الگوی سر و شانه سقف را به نمایش گذاشته است. زمانی که در نقطه A قیمت زیر خط گردن بسته میشود، الگو شکسته شده و سه روز پس از آن قیمت اقدام به پولبک (عقبگرد صعودی) می‌نماید.

پولبک اشاره شده قیمت را بالا برده و این رشد ادامه می‌یابد. در این مثال از آنجا که رشد قیمت سبب بسته شدن آن بالای سقف الگو شده است، لذا با الگوی یکبار مغلوب سر و کار داشته و از پوزیشن فروش باید خودداری گردد. الگوهای یکبار مغلوب میتوانند منجر به حرکات قوی صعودی گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا