ماجرای حذف DEX از کیف پول تراست ولت و خطای Code:۴۰۰ چیست؟

چندی پیش تعدادی از کاربران با حذف قسمت صرافی غیرمتمرکز (Dex) کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) مواجه شدند و همچنین برخی از آن‌ها با خطای «New Order Msg disabled bep-151- code:400» هنگام استفاده از سرویس سواپ این کیف پول رو به رو شده بودند. ما این موضوع را بررسی کردیم و در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

به گزارش  proinvestorz، چندی پیش کیف پول تراست ولت به کاربرانی که قصد استفاده از سرویس سواپ این کیف پول را داشتند ارور «Transaction Error: NewOrderMsg disabled in BEP-151 – Code 400» را نمایش داد و موجب سردرگمی‌ در بین کاربران شد.

با دقت به این پیغام، خطا پروپوزال BEP-151 را در آن مشاهده می‌کنیم. با مراجعه به گیت‌هاب زنجیره BNB متوجه شدیم که این پروپوزال در مورد غیرفعال کردن سرویس صرافی غیرمتمرکز (DEX) این شبکه از روی زنجیره بیکن چین BNB است.

لازم به ذکر است که صرافی بایننس در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰) اعلام کرد قصد دارد بر روی زنجیره خود تغییراتی انجام دهد؛ به این صورت که دو زنجیره بایننس (Binance Chain) و بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) تحت پرچم زنجیره BNB به فعالیت خواهند پرداخت و نام آن‌ها به ترتیب به BNB Beacon Chain و BNB Smart Chain تغییر خواهد کرد. تغییرات BNB Chain به شرح زیر هستند:

  • زنجیره بایننس (Binance Chain) از این پس زنجیره بیکن BNB یا BNB Beacon Chain نامیده خواهد شد و به‌عنوان زنجیره حاکمیتی BNB که کاربرد آن استیکینگ یا سپرده‌گذاری و رای‌دهی خواهد بود، شناخته خواهد شد.
  • بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) به زنجیره هوشمند BNB یا BNB Smart Chain تغییر نام خواهد یافت. سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، پیاده‌سازی لایه‌های اجماع و اتصالات چندزنجیره‌ای یا Multi Chain در بستر این زنجیره، به‌نحو بهینه‌تری ادامه خواهد یافت.
آشنایی با زنجیره BNB؛ ماجرای تغییر برند بایننس به BNB Chain چیست؟

در گذشته برای سرویس DEX شبکه زنجیره Binance Chain در نظر گرفته شده بود که طبیعتا پس از این جریانات روی BNB Beacon Chain قرار گرفت. در جریان این ریبرندیگ و به منظور بهبود کارایی زنجیره بیکن BNB، بایننس تصمیم گرفت فعالیت صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در این زنجیره را پایان بخشد و این کار را تحت به‌روز رسانی به نام ارتقا گودل «Godel Upgrade» انجام داد. این تصمیم به ۲ دلیل گرفته شد:

۱- کاهش بار محاسباتی زنجیره بیکن به منظور افزایش تمرکز روی وظایف مهم‌تری مانند استیکینگ

۲- کاهش نقدینگی و استفاده از این DEX؛ به علت محبوب شدن صرافی‌های غیرمتمرکزی که از AMM زنجیره اسمارت BNB استفاده می‌کردند.

در نهایت این زنجیره در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) آپدیت گودل را انجام خواهد داد و سرویس DEX را از زنجیره بیکن BNB حذف می‌کند. این آپدیت از طریق یک هاردفورک انجام شد.

این موضوع باعث شد تا سواپ از زنجیره اصلی BNB امکان‌پذیر نباشد و کاربران با خطای «New Order Msg disabled bep-151- code:400» مواجه شوند.

همزمان با این اتفاق کیف پول تراست ولت هم اطلاعیه‌ای صادر کرد و پشتیبانی خود از آپدیت گودل را اعلام کرد.

در تصویر رو به رو می‌توانید پیغامی که پشتیبانی تراست ولت در مورد این ارور برای کاربری که با این مشکل مواجه شده بود را ببینید.

در این پیغام تراست ولت مشکلات پیش‌آمده را مربوط به همین آپدیت دانست و اعلام کرد در آینده جزییات بیشتری را در این خصوص منتشر می‌کند.

پیام پشتیبانی تراست ولت به کاربری که با ارور در تراست ولت مواجه شده بود منبع: ردیت

حذف بخش DEX از تراست ولت

در نسخه جدید اپلیکیشن تراست ولت بخش DEX آن به دلیل حذف آن از بیکن‌چین BNB، حذف شده است. شما در صورتی که کیف پول تراست ولت خود را به نسخه جدید به روزرسانی کنید، در صفحه نخست با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

  • چگونه خطای «New Order Msg disabled bep-151- code:400» را در سواپ تراست ولت برطرف کنیم؟

امکان سواپ زدن توکن‌های در زنجیره BNB Beacon Chain از طریق تراست ولت دیگر وجود ندارد. برای برطرف شدن این خطا نیز اپلیکیشن تراست ولت خود را به روزرسانی کنید.

  • علت بخش DEX از تراست ولت چیست؟

این موضوع به آپدیت گودل (Godel) زنجیره BNB مربوط می‌شود که در مورد غیرفعال کردن سرویس صرافی غیرمتمرکز (DEX) این شبکه از روی زنجیره بیکن چین BNB است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا