لگد- نزولی

Bearish Kicking

این نام نام عجیبی برای این الگو می‌باشد. میتوان حدس زد که بخش kicking‌ آن مربوط به کندل مشکی باشد که به سمت پایین رفته  است (گپ منفی نسبت به کندل اول).

این الگو هم در تئوری و هم در واقعیت و طبق تحقیقات صورت گرفته بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید. بااینحال تنها در ۵۴ درصد موارد شاهد این رفتار می‌باشیم؛ یعنی نزدیک به حالت رندوم (۵۰ درصد). از آنجا که از نظر فراوانی وقوع رتبه ۱۰۲ را بین ۱۰۳ الگوی کندلی در اختیار دارد، لذا بسیار کمیاب است. در تحقیقات تنها ۱۱۶ مورد از این الگو از بین ۴.۷ میلیون کندل شناسایی شده است. شاید همین تعداد اندک نمونه‌ها دلیل ضعف عملکرد آن و کسب رتبه ۱۰۲ در عملکرد کلی باشد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی.
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در ۵۴ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۱۰۲
رتبه عملکرد کلی: ۱۰۲
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۱ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۳.۹۰  درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۳۵  (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

عملکرد این الگو ضعیف است. در ۵۴ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید. بهترین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد حدود ۳.۹ درصدی می‌باشد که در بازار صعودی و پس از شکست از بالا ثبت گردیده است. حرکات بالای ۶ درصد جزو حرکات خوب بحساب می‌آیند که حرکت قیمت در این الگو فاصله زیادی تا این عدد دارد. با توجه به سختی در یافتن این الگو و همچنین ضعف عملکرد آن، صرف وقت برای پیدا کردنش توجیه‌پذیر نمی‌باشد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نیاز نیست.
پیکربندی اولین کندل یک کندل ماروبوزو سفید بوده و در پی آن یک کندل ماروبوزو مشکی قرار خواهد داشت. همچنین کندل دوم با گپ نزولی نسبت به کندل اول باز میگردد.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • این الگو غالبا از پایین شکسته میشود.
  • برای حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.
  • حجم معاملات سرنخ خوبی از عملکرد الگو بدست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا