لایحه ممنوعیت ۲ ساله استیبل کوین‌های الگوریتمی روی میز قانون‌گذاران آمریکا

پیش‌نویس لایحه فدرال رزرو آمریکا برای قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها در انتظار تایید قرار دارد. این لایحه در صورتی که تصویب شود، فعالیت استیبل کوین‌هایی مانند استیبل کوین الگوریتمی ترا که با دارایی خاصی پشتیبانی نمی‌شوند را ممنوع خواهد کرد.

به گزارش proinvestorz و به نقل از د بلاک، منابع آگاه از نظارت احتمالی قانون‌گذاران بانکی ایالتی و فدرال رزرو بر شرکت‌های غیربانکی صادرکننده استیبل کوین با پشتوانه ارزهای فیات خبر داده‌اند.

علاوه بر این، بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند از این پس استیبل کوین‌های خود را به بازار عرضه کنند و فعالیت آنها توسط دفتر نظارت بر ارز و شرکت بیمه سپرده فدرال، که هر دو از قانون‌گذاران بانک فدرال آمریکا هستند، نظارت خواهد شد.

همچنین صدور استیبل کوین بدون تایید قانون‌گذارها می‌تواند تا ۵ سال زندان و جریمه ۱ میلیون دلاری را به همراه داشته باشد.

پیش‌نویس لایحه کنونی که در حال حاضر ماکسین واترز، رئیس کمیسیون خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا و پاتریک مک هنری، نماینده این مجلس در حال مذاکره برای آن هستند، ممنوعیت دو ساله‌ای را برای استیبل کوین‌هایی که به طور کامل با پول نقد یا دارایی‌های با نقدشوندگی بالا مانند اوراق خزانه‌داری آمریکا پشتیبانی نمی‌شوند، پیشنهاد کرده است. همچنین این لایحه مهلت دو ساله‌ای به شرکت‌هایی که استیبل کوین آنها پشتوانه مشخصی ندارد خواهد داد تا مدل کسب و کار خود را تغییر دهند و تاییدیه ارگان‌های ناظر را دریافت نمایند.

تاثیرگذاری استیبل کوین‌ها بر اقتصاد آمریکا؛ ۲٪ از اوراق خزانه‌داری آمریکا در اختیار تتر و سیرکل است

این لایحه فدرال رزرو را به بررسی تاثیر اقتصادی دلار دیجیتال آمریکا، که بانک مرکزی پیش‌تر از این تحقیقات خود را روی آن آغاز کرده است، ملزم می‌کند.

به گفته منابع آگاه، مک هنری هنوز با این قانون موافقت نکرده و آن را امضا نکرده است؛ بنابراین این پیش‌نویس ممکن است تغییرات احتمالی داشته باشد.

بلومبرگ، اولین نشریه‌ای بود که از ممنوعیت موقت پیشنهادی برای برخی از استیبل کوین‌ها خبر داد.

مدیر شرکت فیدلیتی: قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها در نهایت به سود رمزارزها می‌شود

مک هنری در واکنش به سوالات روز گذشته در واشنگتن اعلام کرد هرگونه لایحه‌ای در رابطه با استیبل کوین‌ها به صورت مشارکتی تهیه خواهد شد و یک طرفه نخواهد بود. همچنین، وی خاطرنشان کرد تهیه لایحه‌ای جامع پیرامون این فناوری برایش اهمیت ویژه‌ای دارد.

مک هنری، نماینده جمهوری‌خواه کمیته خدمات مالی است و در صورتی که در راس مجلس نمایندگان پس از انتخابات میان‌دوره نوامبر (آبان) تغییری حاصل شود، سکان ریاست را برعهده خواهد گرفت.

لایحه مذکور به قانون‌گذاران بانکی فدرال و همچنین قانون‌گذاران ایالتی این امکان را می‌دهد تا مجموعه‌ای از استانداردها را برای قابلیت تعامل استیبل کوین‌ها ایجاد کنند. هدف از این قانون، ایجاد استانداردهای دارایی و حسابداری، مشابه بانک‌ها و موسسات اعتباری است.

بر اساس شکل کنونی این لایحه، ارتباط وجوه کاربران با سایر دارایی‌های شرکت صادرکننده استیبل کوین ممنوع خواهد شد؛ در این صورت، اگر استیبل کوین دچار مشکل شود، سایر دارایی‌های کاربران امن خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا