فرار به پایین

Bearish Breakaway

این الگو یک الگوی ۵ کندلی بوده و همین امر یافتن آن را با سختی مواجه مینماید و بهمین جهت جایگاه ۹۸ را از نظر میزان وقوع داراست.

رفتار آن در ۶۳ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی بوده که جایگاه ۲۳ را بدست آورده است. بااینحال در بازار فقط نزولی، نرخ رفتار بازگشتی آن به ۸۹ درصد افزایش می‌یابد که رتبه دوم را در این نوع بازار بدست آورده است.

رتبه عملکرد کلی آن ۱۱ بوده که این نیز رتبه بسیار خوبی می‌باشد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در ۶۳ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۸
رتبه عملکرد کلی: ۱۱
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۳۵ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۶.۶۶  درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲  (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو در ۶۳ درصد مواقع رفتار بازگشتی و همچنین رتبه ۱۱ را در بحث عملکرد کلی بدست آورده و جایگاه بسیار مطلوبی دارد. متاسفانه تمایل این الگو به بلند بودن است و همین مساله سبب میشود که رسیدن قیمت به هدف قیمتی پس از شکست الگو دشوار باشد (هدف قیمتی برابر است با ارتفاع الگو که بسته به جهت شکسته شدن آن از قیمت شکست کسر یا به آن اضافه میگردد).

در بازارهای صعودی و پس از شکست الگو به سمت پایین، تنها در ۳۵ درصد مواقع هدف قیمتی مورد نظر بدست می‌آید که این عدد با وجود پایین بودن، بهترین عملکرد در بین ترکیبات مختلف از بازارهای صعودی و نزولی و شکست از بالا یا از پایین الگو می‌باشد.

بهترین حرکت قیمت ظرف ۱۰ روز پس از شکست الگو، ۶.۶۶ است. بهترین رتبه عملکرد هم ۲ است که مربوط به شکست رو به پایین الگو در بازار نزولی است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل پنج کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

کندل اول یک کندل بلند سفید است. کندل دوم نیز کندل سفید است که بین بدنه آن و بدنه کندل اول گپ وجود دارد و البته سایه‌ها میتوانند همپوشانی داشته باشند. کندل روز سوم میتواند از هر رنگی باشد و تنها می‌بایست قیمت بسته شدن آن بالاتر از قیمت بسته شدن کندل دوم جای بگیرد. کندل چهارم یک کندل سفید با قیمت بسته شدن بالاتر نسبت به کندل دوم است. اما کندل پنجم یک کندل مشکی بوده که قیمت بسته شدن آن حد فاصل گپ مابین بدنه‌های دو کندل اول قرار میگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا