فرار به بالا

Bullish Breakaway

این الگو متاسفانه تنها در ۵۹ درصد مواقع نقش برگشت‌دهنده روند را داشته و از طرفی الگوی نادری بشمار می‌آید. رتبه عملکرد کلی آن ۴۵ از ۱۰۳ الگوی کندلی است. بنابراین انتظار رشد طولانی قیمت پس از شکست آن را نداشته باشید.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۵۹ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۷
رتبه عملکرد کلی: ۴۵
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۷۵ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۵.۷۹- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱۲ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو الگوی نادریست. دلیل این امر وجود ۵ کندل در آن و شرایط سختگیرانه اعتبارسنجی آن می‌باشد.

البته نبود برخی از شرایط به منزله عدم اعتبار این الگو نیست و این بستگی به شما دارد که چه مسائلی را شرط جدی احراز هویت آن بدانید. عملکرد آن هم در تئوری و هم در ۴۱ نمونه بدست آمده نشان‌‌دهنده نقش آن در برگشت‌دهی روند از نزولی به صعودی می‌باشد. رده عملکرد کلی آن ۴۵ از ۱۰۳ الگو یعنی میانه‌های جدول است. بهترین حرکت ۱۰ روزه پساشکست (پس از شکسته شدن الگو)، افت ۵.۷۹ درصدی قیمت پس از شکست رو به پایین در بازار نزولی است. حرکات بالای ۶ درصد قیمت، مطلوب بوده و با وجود اختلاف کم، این الگو نیز الگوی خوبی محسوب میگردد؛ اگرچه افزوده شدن نمونه‌های بیشتر به جامعه آماری ممکن است نتایج را دستخوش تغییر نماید. بهترین رتبه حرکت ۱۰ روزه قیمت هم ۱۲ است که برای حالت شکست از بالا در بازار نزولی می‌باشد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل پنج کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

کندل اول یک کندل بلند سیاه است. کندل دوم نیز کندل سیاه است که بین بدنه آن و بدنه کندل اول گپ وجود دارد و البته سایه‌ها میتوانند همپوشانی داشته باشند. کندل روز سوم میتواند از هر رنگی باشد و تنها می‌بایست قیمت بسته شدن آن پایینتر از قیمت بسته شدن کندل دوم جای گسرد. کندل چهارم یک کندل سیاه با قیمت بسته شدن پایینتر نسبت به کندل دوم است. اما کندل پنجم یک کندل سفید بوده که قیمت بسته شدن آن حد فاصل گپ مابین بدنه‌های دو کندل اول قرار میگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا