ضربه سه‌کندله- نزولی

Bearish Three Line Strike

این الگو بسیار کمیاب است؛ طوری که از بین ۴.۷ میلیون کندل،  تنها ۸۵ نمونه از آن یافت شده است، لذا اعداد و ارقام آورده شده ممکن است با افزایش تعداد نمونه‌ها دستخوش تغییر گردند.

غالبا بهترین عملکرد را آن دسته از الگوها دارند که یافتنشان سخت بوده و بطور آنچنان فراوان در نمودارها ظاهر نمی‌گردند. لذا تست چندان قابل اعتمادی وجود نخواهد داشت؛ بعبارتی دیگر، عملکرد این الگو شاید آنطور که نتایج نشان میدهد، نباشد.

تئوری این الگو بیان می‌دارد که عملکرد آن بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی خواهد بود؛ اما نتایج تست‌ها نشان داده که در ۸۴ درصد مواقع، نقش برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی را ایفا نموده و در جایگاه دوم جدول رده‌بندیِ پیش‌بینی‌پذیر بودنِ جهت شکست قرار گرفته است.

عملکرد کلی آن هم جایگاه اول را در اختیار داشته، بنابراین میتوان گفت که پس از شکست الگو، حرکت خوبی را شاهد خواهیم بود.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۸۴ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۸۴
رتبه عملکرد کلی: ۱
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۸۰ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۸.۸۱- درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

نتایج تست‌ها نشان داده که این الگو در ۸۴ درصد مواقع، بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل می‌نماید و این در حالیست که تئوری الگو، رفتار ادامه‌دهنده روند نزولی را انتظار داشته است.

متاسفانه با رتبه ۹۴ در فراوانی وقوع، یافتن این الگو بسیار دشوار است. رتبه عملکرد کلی آن ۱ بوده که بهترین جایگاه بین ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد.

میانگین افت ۸.۸۱ درصدی در بازار صعودی بالاتر از حد مطلوب ۶ درصدی است. این عملکرد نیز جایگاه اول را تحت شرایط مرتبط دارد.

قیمت پس از شکست الگو، در ۸۰ درصد مواقع به هدف قیمتی خود میرسد. هدف قیمتی برابر است با ارتفاع الگو که بسته به جهت شکست، به قیمت شکست اضافه یا از آن کسر میگردد. الگوهای بلندتر نسبت به الگوهای کوتاهتر، سخت‌تر به هدف قیمتی خود میرسند.

یکی از دلایل اینکه چرا بیشتر مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند عمل می‌نماید تا ادامه‌دهنده، اینست که پایان الگو به سقف آن بسیار نزدیکتر از کف آن بوده، لذا شکست الگو از بالا آسانتر و محتمل‌تر خواهد بود.

 

راهنمای تشخیص الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل چهار کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی سه کندل سیاه در روند نزولی قیمت بپردازید طوری که هریک نسبت به قبلی کف پایینتری را ثبت نماید. متعاقب آنها یک کندل بلند سفید قرار میگیرد که زیر قیمت بسته شدن کندل قبلی باز و بالای قیمت باز شدن اولین کندل بسته خواهد شد. بعبارتی دیگر، کندل آخر تمام مسافت پیموده شده توسط سه کندل قبلی را پوشش میدهد.

  

سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • سعی نمایید آن دسته از الگوها را معامله نمایید که در جریان اصلاح نزولی از یک روند صعودی یک درجه بالاتر ظاهر میگردند.
  • آن دسته از الگوها که رفتار بازگشتی از خود به نمایش می‌گذارند، اغلب حد فاصل یک‌سوم سقف سالانه قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا