ضربه سه‌کندله- صعودی

Bullish Three Line Strike

این الگو از الگوهای کمیاب و با عملکرد ممتاز است. تنها ۶۹ نمونه از آن یافت شده است. معمولا الگوهایی که عملکردهای خوبی دارند، به سختی در نمودار ظاهر میگردند و همین امر سبب میشود تا نتوان به اعداد و ارقام مربوط به آنها خیلی اعتماد نمود. بعبارتی دیگر این الگوها آنچنان که اعداد و ارقام نشان میدهد، عملکرد ممتازی نخواهند داشت.

عملرد تئوریک این الگو صعودی بوده، اما از آنجا که آخرین کندل الگو، قیمت را به زیر قیمت باز شدن اولین کندل می‌کشاند، درک اینکه رفتار آن صعودی باشد کمی سخت است.. نتایج تست‌ها نیز نشان داده که بر خلاف تئوری، در ۶۵ درصد مواقع رفتار این الگو بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی می‌باشد. دلیل این امر، نزدیک بودن قیمت پایانی الگو به کف الگو است که باعث میشود شکستن الگو از پایین بسیار آسانتر باشد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در ۶۵ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۵
رتبه عملکرد کلی: ۲
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۰ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۱۶.۹۱ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

تئوری این الگو متضاد با واقعیت آن است. تئوری بیان میدارد که رفتار آن بصورت ادامه‌دهنده روند صعودی بوده اما در واقعیت در ۶۵ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل نموده است.

با رتبه ۹۵ در فراوانی وقوع، یافتن این الگو بسیار دشوار است. رتبه عملکرد کلی آن ۲ بوده که این عملکرد و رتبه خوب ممکن است بدلیل تعداد کم نمونه‌ها باشد.

میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۱۶.۹۱ درصدی بوده که رقم بسیار بسیار بزرگی می‌باشد. این قطعا بدلیل تعداد کم نمونه‌ها بوده و هرگز در مواجهه با این الگو، انتظار این مقدار رشد را نداشته باشید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل چهار کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

به جستجوی سه کندل سفید در روند صعودی قیمت بپردازید طوری که هریک نسبت به قبلی سقف بالاتری را ثبت نمایند. متعاقب آنها یک کندل بلند سیاه قرار میگیرد که بالای قیمت بسته شدن کندل قبلی باز و زیر قیمت باز شدن اولین کندل بسته خواهد شد. بعبارتی دیگر، کندل آخر تمام مسافت پیموده شده توسط سه کندل قبلی را پوشش میدهد.

 

سه نکته معاملاتی:

  • برای حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند واقع در بازار نزولی را معامله نمایید.
  • در مواجهه با شکست‌های رو به پایین الگوهای صعودی که در یک روند صعودی نیز قرار دارند، پیش از فروش، سه روز (سه کندل در مقیاس زمانی مربوطه) صبر نمایید.
  • حجم معاملات، سرنخ خوبی از عملکرد الگو بدست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا