سه سرباز سفید

Three White Soldiers

تعداد نمونه‌های این الگو بسیار کم بوده ولی عملکرد خوبی دارد. در ۸۲ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی رفتار نموده و از این حیث جایگاه سوم را در اختیار دارد.

هنگامی که به الگو نگاه مینمایید، مشاهده خواهید نمود که قیمت در پایان الگو، بسیار به سقف آن نزدیک بوده، لذا شکست از بالا بسیار برای آن آسانتر می‌باشد. اما لازم بذکر است که آن دسته از الگوها که از بالا شکسته میشوند، دارای عملکرد ضعیفتری می‌باشند.

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۸۲ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۶۷
رتبه عملکرد کلی: ۳۲
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۳۴ درصد (شکست الگو از بالا یا پایین در بازار صعودی یا نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۶۶- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۴ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

نتایج تست‌ها نشان داده که این الگو در ۸۲ درصد مواقع رفتار برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی را دارد؛ بدین معنی که شکست الگو از بالا محتمل‌تر از شکست آن از پایین می‌باشد، طوری که تنها در ۵۹۳ مورد از ۳۳۳۳ نمونه، شکست از پایین رخ داده است.

از نظر فراوانی وقوع، رتبه ۶۷ را دارد. عملکرد کلی آن در جایگاه ۳۲ قرار داشته و گویای اینست که روند قیمت پس از شکست الگو چندان قوی و طولانی نیست. با این اوصاف، پس از شکست رو به پایین در بازار نزولی، قیمت می‌تواند میانگین افتی برابر با ۷.۶۶ درصد را طی ۱۰ روز تجربه نماید. اما تنها ۵۶ عدد از این نمونه‌ها در چنین شرایطی قرار داشته (بازار نزولی و شکست از پایین) و احتمال تغییر در این عدد وجود دارد.

بهترین رتبه عملکرد ۱۰ روزه این الگو مربوط به بازار صعودی و شکست از پایین است که ۵۳۷ نمونه تحت چنین شرایطی بوده‌اند که اندکی کم می‌باشد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی سه کندل سفید بلند در یک روند نزولی قیمت بپردازید طوری که قیمت بسته شدن هریک نزدیک سقفش بوده و از قیمت بسته شدن کندل قبلی بالاتر باشد. همچنین بدنه‌ها دارای همپوشانی باشند (قیمت باز شدن در محدوده بدنه کندل قبلی باشد).

 

سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از سقف سالانه قرار میگیرند، اغلب رفتار بازگشتی از خود به نمایش می‌گذارند.
  • سعی نمایید آن دسته از الگوها را معامله نمایید که در جریان اصلاح صعودی (چون خود الگو یک روند کوتاه صعودی را ایجاد می‌نماید) از یک روند نزولی یک درجه بالاتر ظاهر میگردند. انتظار ادامه روند نزولی اصلی را داشته باشید.
  • حجم معاملات، سرنخ خوبی از عملکرد الگو بدست خواهد داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا