سه ستاره جنوبی

Three Stars in the South

این الگو بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل می‌نماید؛ یعنی قیمت پیش از آنکه به روند خود ادامه دهد، چرخش انجام می‌دهد. چرا؟

چون تعداد نمونه‌ها بسیار بسیار پایین و تنها ۹ عدد است. لذا تمام اعداد و ارقام اشاره شده ممکن است اشتباه از آب در بیایند. اما بهرحال در ادامه آورده شده‌اند.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۸۶ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۹
رتبه عملکرد کلی: ۱۰۳
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۰ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۳.۶۴- درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۳ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که در بخش معرفی الگو اشاره گردید، آمار این الگو تنها بر پایه ۹ نمونه است. رفتار آن در ۸۶ درصد مواقع بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی می‌باشد.

بهترین درصد مشاهده شده در بازگشت‌دهی روند را داشته اما عملکرد کلی آن که روند ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو است، رتبه ۱۰۳ را به این الگو تخصیص داده است. لذا پس از شکل‌گیری این الگو انتظار برگشت قیمت را داشته باشید اما قیمت مجددا و سریعا به روند قبلی خود باز خواهد گشت.

بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، افت ۳.۶۴ درصدی آن در بازار صعودی می‌باشد که جایگاه ۲۳ام را در شرایط گفته شده نصیب این الگو نموده است. این درصد با حد مطلوب ۶ درصد فاصله زیادی دارد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل بلند سیاه با یک سایه تحتانی بلند در یک روند نزولی قیمت بپردازید. کندل دوم شبیه کندل اول اما کوچکتر بوده و کف آن نیز بالاتر از کف اولی می‌باشد. آخرین کندل یک کندل ماروبوزوی سیاه است که در محدوده سقف-کف کندل اول جای میگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا