سه‌گانه گپ صعودی

Upside Gap Three Methods

این الگو جزو الگوهای کمیاب است.. لذا اعداد و ارقام را با احتیاط استفاده نمایید. فرض بر رفتار ادامه‌دهنده روند صعودی می‌باشد، درحالیکه در عمل مشخص شده که بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی رفتار خواهد نمود. البته نرخ برگشت‌دهی آن نزدیک به حالت رندوم است. رتبه فراوانی وقوع آن ۸۵ از بین ۱۰۳ الگوی کندلی بوده لذا یافتن آن در نمودار دشوار می‌باشد. بااینحال، بر اساس همان تعداد نمونه‌های کم، عملکرد ۱۰ روزه آن در اکثر بازارها نسبتا خوب می‌باشد.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در ۵۹ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۸۵
رتبه عملکرد کلی: ۲۷
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۳۹ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۹۲ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱۲ (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

عملکرد تئوریک این الگو، ادامه‌دهنده روند صعودی است؛ اما نتایج تست‌ها نشان می‌دهد که در واقعیت در ۵۹ درصد مواقع برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی می‌باشد. این درصد را میتوان رندوم محسوب نمود، زیرا شما نمی‌توانید پس از برخورد با چنین الگویی، با تکیه بر آن و با اطمینان مناسب اقدام به پیش‌بینی جهت شکست الگو نمایید.

رتبه عملکرد کلی آن ۲۷ بوده که نسبتا خوب است. با نگاهی به اعداد متوجه خواهیم شد که بهترین میانگین ۱۰ روزه حرکت قیمت پس از شکست الگو، رشد ۴.۹۲ درصدی آن در بازار صعودی و شکست از بالا بوده که رتبه ۱۲(بهترین رتبه عملکردی این الگو) را نصیب آن نموده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

به جستجوی این الگو در روند صعودی قیمت بپردازید. اولین کندل یک کندل بلند سفید بوده و کندل دوم نیز سفید می‌باشد طوری که بین کندل دوم و سوم یک گپ صعودی قرار داشته و این گپ شامل سایه‌ها هم میگردد. کندل سوم یک کندل سیاه است که گپ مابین دو کندل اول را پر خواهد نمود.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، اغلب رفتار بازگشتی از خود به نمایش می‌گذارند.
  • برای حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.
  • این الگو غالبا از پایین شکسته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا