سه‌گانه نزولی

Falling Three Methods

میتوان گفت که این الگو یک شکل مینیاتوری از الگوی نموداری حرکت شمرده- نزولی می‌باشد. در این الگو قیمت روند کاهشی را طی نموده سپس وارد فاز استراحت میگردد و با ورود به کندل آخر مجددا وارد روند کاهش گردیده و تمام این مراحل طی ۵ کندل اتفاق می‌افتد.

رفتار تئوریک و واقعی این الگو یکی است که در واقعیت در ۷۱ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی عمل می‌نماید و در ۲۹ درصد باقیمانده بصورت برگشت‌دهنده روند.

متاسفانه بدلیل تعداد بسیار کم نمونه‌ها که تنها ۶۴ عدد می‌باشد، ارقام و احتمالات استخراج شده قابل اتکا نبوده و امکان تغییر در آنها وجود دارد.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند نزولی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند نزولی در ۷۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۱
رتبه عملکرد کلی: ۸۹
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۴۰ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۵۸ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۰ (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که در بخش معرفی الگو ذکر گردید، این الگو در ۷۱ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند نزولی رفتار نموده و از این لحاظ رتبه ۷ را به آن بخشیده است. با توجه به رتبه فراوانی وقوع، الگوی کمیابی بحساب می‌آید. رتبه عملکرد کلی آن ۸۹ است. تنها ۴۰ درصد از الگوها پس از شکسته شدن به هدف قیمتی خود میرسند. هدف قیمتی برابر است با ارتفاع الگو که بسته به جهت شکست به قیمت شکست اضافه یا از آن کسر میگردد.

بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۴.۵۸ درصدی در بازار صعودی و شکست از بالا بوده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل پنج کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

در یک روند نزولی، به جستجوی پنج کندل بپردازید طوری که اولی یک کندل سیاه بلند و سه کندل بعدی دارای بدنه‌های سفید کوچک (بجز کندل وسطی که میتواند به هر رنگی باشد) و شکل دهنده یک روند صعودی کوچک باشند. کندل پنجم هم یک کندل سیاه بلند است که قیمت بسته شدن آن کمتر از قیمت بسته شدن کندل اول می‌باشد. بدنه‌های سه کندل میانی الگو می‌بایست در محدوده سقف و کف کندل اول قرار داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا