سه‌ستاره- نزولی

Bearish Tri-Star

ارفتار این الگو بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی بوده ولی نزدیک به حالت رندوم است. رتبه فراوانی وقوع آن ۷۷ است لذا یافتن آن سخت می‌باشد و زمانی که آن را می‌یابید، انتظار عملکرد بالایی را نداشته باشید. عملکرد کلی آن رتبه پایینی دارد.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در ۵۲ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۷۷
رتبه عملکرد کلی: ۷۶
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۷۲ درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۲۹- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۴۱  (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

فرض تئوریک بر این است که این الگو بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل نماید. اما در واقعیت تنها در ۵۲ درصد مواقع چنین رفتاری دارد. لذا نمیتوان از آن بمنظور پیش‌بینی جهت شکست الگو بهره برد. رتبه عملکرد کلی آن ۷۶ بوده لذا احتمال اینکه قیمت پس از شکست الگو روند طولانی‌ای را ثبت نماید، ضعیف است.

بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، افت ۴.۲۹ درصدی قیمت در بازار نزولی و شکست رو به پایین است که با حد مطلوب ۶ درصد، فاصله نسبتا زیادی دارد. بهترین رتبه عملکردی آن در بازار صعودی و شکست از بالا ثبت گردیده است که برابر با ۴۱ می‌باشد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی به جستجوی سه کندل دوجی بپردازید طوری که بدنه کندل دوم بالاتر از دو کندل دیگر باشد. کندل دوجی کندلی است که قیمت باز و بسته شدن آن اختلاف بسیار ناچیزی با یکدیگر دارند.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، آن دسته از الگوها را انتخاب نمایید که در جریان اصلاح صعودی از یک روند نزولی یک درجه بالاتر ظاهر میگردند.
  • جهت حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا