سقف‌‌های دوگانه

Double Tops

سقف‌ها و کف‌های دوگانه در انواع مختلفی ظاهر میگردند (لینک‌ها شما را به صفحه سقف‌های دوگانه هدایت می‌نمایند): آدم و آدم، آدم و حوا، حوا و آدم، حوا و حوا. هر سقف یا کف از دو حالت خارج نیست. یا پهن است یا باریک. پهن‌ها حوا نامیده میشوند و باریک‌ها آدم. اما سوال کلیدی اینست که پهن یا باریک چه معنایی دارد؟

پاسخ به این سوال ممکن است هم برای تازه‌کارها و هم متخصصین امر کمی گیج کننده باشد. این امر طبیعی است؛ چرا که در برخی موارد، تشخیص الگوها بسیار دشوار خواهد بود. بااینحال یک سری قواعد جهت شناسایی الگو ارائه گشته است.

 

سقف‌ها و کف‌های حوا

 

ابتدا با تشریح سقف یا کف حوا شروع می‌نماییم که نمونه‌ای از آن در شکل زیر نشان داده شده است.

حوا یک سقف یا کف پهن است که ظاهر گرد دارد. چنانچه دارای کندلهای تیز و بلند باشد، تعدادشان قاعدتا بالا بوده و ارتفاعشان نسبت به آدم کوتاهتر خواهد بود. دقت کنید که چگونه سقفِ کفِ حوا دچار پهن‌شدگی گشته است. این موضوع با رنگ سبز و با نقاط B و C نشان داده شده است.

 

سقف‌ها و کف‌های آدم

 

سقف یا کف آدم باریک بوده و چنانچه در طول ارتفاع آنها حرکت نمایید، همچنان باریکی خود را حفظ می‌نمایند. آدم غالبا از یک کندل بلند و تیز تشکیل میگردد. یادآوری میشود که حوا نیز ممکن است دارای کندلهای بلند و تیز باشد، اما تعدادشان بیشتر و ارتفاعشان کمتر خواهد بود. شکل فوق نمونه‌ای از کف آدم با یک کندل بلند را نشان می‌دهد.

 

آدم و حوا: مشخصات

 

برای اینکه تشخیص الگو برای شما آسانتر گردد، کافیست از خودتان بپرسید که آیا دو کف یا و دو سقف شبیه به یکدیگر هستند یا خیر؟ بدینگونه شما ۵۰ درصد مسیر را پیموده‌اید. اگر شبیه به هم باشند، یا آدم و آدم هستند یا حوا و حوا و اگر با یکدیگر تفاوت داشته باشند، یا آدم و حوا هستند یا حوا و آدم.

حال چنانچه موفق به شناسایی صحیح کف یا سقف دوگانه شوید، میتوانید با مراجعه به الگوی مربوطه، از اطلاعات آن جهت معامله استفاده نمایید. برای مثال کف دوگانه حوا و حوا دارای بیشترین میانگین رشد پس از شکست الگو می‌باشد. در مثالی دیگر سقف آدم و آدم دارای کمترین میزان خروج سربه‌سر خواهدبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا