ستاره دوجی ریزشی

Collapsing Doji Star

این الگو بسیار نایاب است. در بین ۴.۷ میلیون کندل تنها ۱۶ مورد از این الگو یافت شده است. بهمین خاطر تغییر در نتایج ذکر شده محتمل بوده و اعتماد زیاد نمیتوان نمود.

الگوهایی که یافت شده‌اند، رفتار برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی را داشته و رتبه ۲۴ام را بدست آورده‌اند. رده عملکرد کلی آن نزدیک به انتهای لیست بوده و گویای این است که روند قیمت پس از شکست الگو ناچیز است. بنابراین انتظار حرکت چندانی نداشته باشید.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند نزولی در ۶۳ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۱۰۱
رتبه عملکرد کلی: ۹۷
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۰ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۳۲ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲۴ (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانطور که در بخش معرفی الگو اشاره شد، این الگو الگوی نادری است. اگر از مقیاس دقیقه‌ای استفاده شود، احتمالا هر ۳.۳ سال یک عدد از این الگو بر روی صفحه رایانه‌تان ظاهر خواهد شد.

رفتار این الگو در تئوری و در واقعیت یکی است: برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی در ۶۳ درصد مواقع. با اینحال رتبه فراوانی وقوع آن ۱۰۱ بوده و رتبه عملکرد کلی آن ۹۷ می‌باشد. بهترین میانگین ۱۰ روزه حرکت قیمت پس از شکست الگو، رشد ۷.۳۲ درصدی در بازار صعودی و طبیعتا پس از شکست رو به بالاست که رتبه ۲۴ را بین ۱۰۳ الگوی کندلی تحت شرایط ذکر شده بدست آورده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سفید در روند صعودی قیمت بپردازید طوریکه در پی آن یک کندل دوجی با گپ صعودی نسبت به کندل اول قرار داشته و پس از آن هم یک کندل سیاه همراه با گپ نزولی نسبت به کندل دوجی قرار داشته باشد. هیچیک از سایه‌ها هم نمی‌بایست دارای همپوشانی با یکدیگر بوده و میتوان گفت که کندل دوجی در محاصره گپ‌ها قرار میگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا