ستاره دنباله‌دار- دو کندلی

Shooting Star- 2 Line

این الگو به دو شکل وجود دارد. تک کندلی و دو کندلی. در این بخش به معرفی نوع دو کندلی می‌پردازیم. نوع تک‌کندلی بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید؛ درحالیکه نوع دو کندلی در ۶۱ مواقع رفتار ادامه‌دهنده روند صعودی را دارد. عملکرد کلی آن در رتبه ۵۲ از بین ۱۰۳ الگوی کندلی است.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند صعودی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند صعودی در ۶۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۵۱
رتبه عملکرد کلی: ۵۲
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۵۲ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۹۳- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۳۱ (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو شامل دو کندل است. کندل اول یک کندل سفید است که پس از آن یک کندل با بدنه کوچک و سایه فوقانی بلند بهمراه یک گپ صعودی نسبت به بدنه کندل اول قرار دارد.

وجود گپ بین آنها نشان می‌دهد که مومنتوم احتمالا صعودی است. اما سایه بلند کندل دوم (حداقل سه برابر بدنه) نشان از این دارد که خریداران در حال ضعیف شدن می‌باشند. حرکت از کندل اول به کندلی با سایه فوقانی بلند نشان از ضعیف شدن مومنتوم است. اما این چیزی نیست که در واقعیت روی می‌دهد، بلکه این تنها یک مکث بر سر راه مومنتوم به سمت سقفی بالاتر می‌باشد. این الگو بصورت ادامه‌دهنده رفتار می نماید.

عملکرد کلی الگو در میانه‌های جدول قرار دارد: رتبه ۵۲. بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو متعلق به بازار نزولی است که پس از شکست از پایین، افتی بمیزان متوسط ۴.۹۳ درصد را رقم زده است و تحت همین شرایط، جایگاه ۳۱ را بعنوان بهترین رتبه خود به ثبت رسانیده است. این عدد از حد مطلوب ۶ درصد فاصله دارد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

به جستجوی دو کندل در روند صعودی قیمت بپردازید طوری که کندل اول سفید بوده و کندل دوم دارای بدنه کوچک و سایه فوقانی بلند (حداقل سه برابر بدنه) باشد. کندل دوم سایه تحتانی نداشته یا بسیار کوچک خواهد بود. همچنین یک گپ صعودی بین بدنه‌های دو کندل می‌بایست وجود داشته باشد. رنگ کندل دوم مهم نیست.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • الگوهایی که حد فاصل یک سوم سقف سالانه ظاهر میگردند، اغلب بصورت ادامه‌دهنده روند رفتار می‌نمایند.
  • حجم معاملات سرنخ خوبی از عملکرد الگو بدست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا