دیلم

Mat Hold

در بررسی این الگو، از بین ۴.۷ میلیون کندل، تنها ۵۲ نمونه از آن یافت شده است. بنابراین اعداد و ارقام آورده شده چندان محکم نبوده و با افزایش تعداد نمونه‌ها، احتمال تغییر در آنها وجود خواهد داشت.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: ادامه‌دهنده روند صعودی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند صعودی در ۷۸ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۹۳
رتبه عملکرد کلی: ۸۶
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۷ درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۲۱- درصد (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۲ (شکست الگو از پایین در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

همانگونه که اشاره شد، این الگو بسیار کمیاب است؛ لذا احتمال تغییر در نتایج وجود خواهد داشت. رفتار آن در ۷۸ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند صعودی می‌باشد. متاسفانه رتبه عملکرد کلی آن پایین است و بدین معنیست که روند قیمت پس از شکست الگو ضعیف می‌باشد. البته استثنائی وجود دارد و آن مربوط به شکست از پایین در بازار صعودی است که سبب افت ۷.۲۱ درصدی قیمت شده و از این حیث رتبه دوم را در این نوع بازار بدیت آورده است.

حدس بر اینست که با افزایش تعداد نمونه‌ها، این الگو چنین کارکردی نداشته باشد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل پنج کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

برای شروع الگو به جستجوی یک کندل سفید و بلند در روند صعودی قیمت بپردازید. کندل بعدی یک کندل سیاه کوچک با قیمت بسته شدن بالاتر از کندل اول می‌باشد. کندل سوم میتواند به هر رنگی بوده ولی باید کوچک باشد. کندل چهارم نیز یک کندل کوچک سیاه است که مجموع کندلهای ۲ تا ۴، یک روند نزولی را شکل میدهند اما بدنه‌هایشان تماما بالای کف کندل اول باقی می‌ماند. آخرین کندل یک کندل سفید بلند است که قیمت بسته شدن آن بالای سقف چهار کندل قبلی جای میگیرد.

 

 

سه نکته معاملاتی:

  • پس از اتمام حرکت پساشکست این الگو، منتظر چرخش روند باشید.
  • در الگوهای بلندتر از ارتفاع میانگین، قیمت پس از شکست الگو، حرکت بمراتب بهتری را نسبت به الگوهای کوتاهتر از متوسط ارتفاع به نمایش می‌گذارد.
  • شکست رو به بالا در مواجهه با این الگو محتمل‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا