دوجیِ پایه‌بلند

Long Legged Doji

این الگو مانند سایر الگوهای دوجی می‌باشد. بررسی‌ها نشان داده که جهت شکست الگو رندوم است. در تئوری، این الگو رفتار نامعلومی دارد. در این کندل دوجی، قیمت‌های باز و بسته شدت پس از افت و رشدهای زیاد، در اختلاف بسیار ناچیزی با یکدیگر قرار میگیرند. رقابت طناب‌کشی بین خریداران و فروشندگان شکل میگیرد و در نهایت اتفاقی که قرار است بعدا بیفتد بستگی به نظر شخصی و حدس معامله‌گر دارد.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: نامعلوم
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند در ۵۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۴۱
رتبه عملکرد کلی: ۳۷
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۸ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۴.۶۲ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۳۸ (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که این الگو در ۵۱ درصد مواقع بصورت ادامه‌دهنده روند صعودی عمل مینماید که میتوان گفت رفتار رندوم دارد. جهت شکست الگو نامشخص بوده و تشخیص روند بازار با تکیه بر این الگو مملو از اشتباه خواهد بود.

رتبه عملکرد کلی آن ۳۷ است. میانگین حرکت قیمت طی ۱۰ روز پس از شکست الگو، رشدی معادل ۴.۶۲ درصد در بازار نزولی که تحت همین شرایط بهترین رتبه عملکردی خود را نیز بدست آورده است: رتبه ۳۸.

در بحث عملکرد کلی الگو، حرکات پساشکست قیمت طی ۱، ۳، ۵ و ۱۰ روز پس از شکست الگو در تمامی بازارها (صعودی و نزولی) و تمامی حالات شکست (از بالا و از پایین) ترکیب شده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل یک کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نیاز نمی‌باشد.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل دوجی با سایه‌های بلند بپردازید. کندل دوجی کندلی است که قیمت‌های باز و بسته شدن آن اختلاف بسیار ناچیزی با یکدیگر دارند.

  

سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • در الگوهایی که ارتفاع سایه‌های آنها بلندتر از میانگین ارتفاع باشد، قیمت پس از شکست الگو تقریبا ۵۰ درصد بیش از الگوهای کوتاهتر از میانگین ارتفاع رشد یا افت خواهد نمود.
  • چنانچه شکست الگو زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه رخ دهد، عملکرد بهتری را شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا