دنباله

Spike/Tail

این الگو عموما نقاط چرخش روند کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد. معمولا دنباله‌های صعودی قابلیت اعتماد بیشتری نسبت به نوع نزولی دارند که این موضوع احتمالا بدلیل ذات بازار است که بطور طبیعی روند صعودی را در پیش میگیرد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

روند قیمت منتهی به الگو روند قیمتی منتهی به الگو میتواند از هر جهتی باشد، اما معمولا در جهت  برای دنباله‌های صعودی به سمت پایین و برای دنباله‌های نزولی به سمت بالا است.
شکل الگو یک کندل بلند با قیمت بسته شدن نزدیک به یک انتها و نیز نزدیک به قیمت باز شدن آن.
قیمت بسته شدن برای دنباله‌های صعودی قیمت بسته شدن باید نزدیک به کف کندل و برای دنباله‌های نزولی قیمت بسته شدن باید نزدیک به سقف کندل باشد.
حجم معمولا سنگین است.
دنباله‌های صعودی قیمت قبل از بسته شدن نزدیک به سقف کندل، به سمت پایین پیشروی می‌کند. قیمت اغلب نشان‌دهنده یک نقطه چرخش کف است.
دنباله‌های نزولی قیمت قبل از بسته شدن نزدیک به کف کندل، به سمت بالا پیشروی می‌کند. قیمت اغلب نشان‌دهنده یک نقطه چرخش سقف است.
یک کندل صبر نمایید یک کندل صبر نمایید تا مطمئن شوید که دنباله شکل‌گرفته در همسایگی خود یکتا می‌باشد.

 

نکات معاملاتی:

تاکتیک معاملاتی

توضیحات

دنباله‌های نزولی برای نوسان‌گیری، انتظار یک نوسان قیمت به سمت پایین را داشته باشید. بااینحال چرخش ممکن است طولانی نباشد.
دنباله‌های صعودی دنباله‌های صعودی نشان‌دهنده نقاط عطف قابل اطمینان‌تری نسبت به دنباله‌های نزولی هستند.
کوتاه‌مدت دنباله‌های صعودی و نزولی معمولا نقطه چرخش روند کوتاه‌مدت هستند. لذا انتظار نداشته باشید که قیمت یک تغییر روند عمده و پایدار را ایجاد کند.
احتیاط در مورد دنباله‌هایی که قیمت بسته شدن نزدیک به کف قیمت کندل یا سقف آن نیست، محتاط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا