خطوط همرس- نزولی

Bearish Meeting Lines

این الگو متشکل از دو کندل در یک روند صعودی می‌باشد که یکی سفید و دیگری سیاه یوده و هر دو کندل‌های بلندی هستند. قیمت بسته شدن آنها نزدیک به یکدیگر می‌باشد. عملکرد تئوریک آن، نزولی بودن الگو است؛ اما نتایج تست‌ها نشان داده که در ۵۱ درصد مواقع، ادامه‌دهنده روند صعودی می‌باشد. رتبه فراوانی وقوع آن حکایت از کمیابی‌اش دارد. اما عملکرد آن در طول زمان بسیار بسیار خوب است. لذا معامله در جهت شکست این الگو پیشنهاد میگردد.

 

 

نتایج مهم:

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: ادامه‌دهنده روند صعودی در ۵۱ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۶۳
رتبه عملکرد کلی: ۱۶
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۶۰ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۱۶ درصد (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۱۲ (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

این الگو در تئوری بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید؛ اما نتایج تست‌ها نشان داده که در ۵۱ درصد موارد، نقش ادامه‌دهنده روند صعودی را ایفا می‌نماید. بعبارتی دیگر جهت شکست رندوم است. اما پس از شکست الگو، قیمت حرکت خوبی را طی می‌نماید و عملکرد کلی آن در بین ۱۰۳ الگوی کندلی در جایگاه ۱۶ام قرار دارد. بهترین میانگین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، رشد ۷.۱۶ درصدی است که در بازار نزولی رقم خورده و سبب شده تا در چنین بازاری رتبه ۱۲ را از آن خود نماید. بنابراین ابتدا منتظر شکست الگو مانده و سپس معامله نمایید.

با انجام معاملات متوجه این موضوع خواهید شد که آن دسته از الگوها که جهت شکست آنها هم جهت با روند اصلی است، بهترین عملکرد را خواهند داشت. لذا چنانچه روند منتهی به الگو صعودی باشد، شکست از بالا و چنانچه روند منتهی به الگو نزولی باشد، شکست از پایین حرکات قیمتی مطلوبی را در دوره پساشکست ثبت خواهد نمود.

همچنین بطور کلی، الگوهایی که نقش ادامه‌دهنده را ایفا مینمایند (روند قبل و بعد از الگو هم جهت باشد)، عملکرد بهتری نسبت به الگوهای بازگشتی خواهند داشت. البته همیشه اینگونه نیست.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل دو کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سفید و بلند در روند صعودی قیمت بپردازید طوری که در پی آن یک کندل سیاه بلند قرار داشته و قیمت‌های بسته شدن آن دو نزدیک به یکدیگر باشد.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • چنانچه پس از تکمیل الگو، کندل بعدی دارای قیمت بسته شدن پایین‌تری باشد، به احتمال ۶۷ الی ۷۰ درصد الگو بصورت بازگشتی عمل می‌نماید.
  • الگوهایی که حد فاصل یک‌سوم سقف سالانه و در بازار نزولی شکل میگیرند، اغلب نقش ادامه‌دهنده خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا