جهش گربه مرده- معکوس

Dead-Cat Bounce, Inverted

نام این الگو جهش گربه مرده معکوس است که در آن قبل از اینکه قیمت با نرخ آرامی کاهش یابد، افزایش چشمگیری در حدود ۵ تا ۲۰ درصد دارد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
افزایش قیمت

به دنبال رویدادی باشید که باعث شود قیمت حداقل ۵ درصد جهش کند اما این جهش میتواند  ۲۰ درصد، ۵۰ درصد و یا بیشتر هم باشد. از سهامی که شایعات بالا ماندن قیمت آنها یا بالاتر رفتن پیرامونشان وجود دارد دوری کنید.

سقف بالاتر

قیمت معمولا روز بعد از وقوع رویداد بالاتر میرود.

کاهش

پس از آن قیمت تمایل به کاهش دارد.

 

موارد زیر بر اساس ده‌ها هزار نمونه در بازار صعودی و نزولی است. از آنجایی که از میانگین استفاده شده، نتایج متفاوت خواهد بود؛ لذا آن را متناسب با موقعیت خود معامله نمایید. مواردی دیده شده که در آنها قیمت پس از رویداد همچنان افرایش یافته است، بنابراین با فروش پس از افزایش قیمت اولیه ممکن است یک حرکت صعودی قابل توجه را از دست بدهید. لذا با دقت معامله کنید.

 

نکات معاملاتی:

تاکتیک معاملاتی توضیحات
هدف تفاوت قیمت بسته شدن روز قبل از رویداد تا روز رویداد (روزی که قیمت به سمت بالا حرکت میکند) را محاسبه نموده، سپس درصد آن را با درصد موجود در ستون‌های سمت راست که در ادامه آمده است مطابقت دهید.
۵ درصد افزایش روز بعد از افزایش اولیه بفروشید. طی هفته دوم مجددا خرید نمایید؛ برای افزایشی که تا ۴ هفته ادامه خواهد داشت.
۱۰درصد افزایش روز بعد از افزایش اولیه بفروشید. روند قیمت پس از آن کاهش می‌یابد.
۱۵ درصد افزایش روز بعد از افزایش اولیه بفروشید. قیمت ممکن است در روز سوم پایین بیاید، آنجا مجددا خرید کرده و تا هفته چهارم تا جایی که قیمت به سقف میرسد نگه دارید.
۲۰ درصد افزایش روز بعد از افزایش اولیه بفروشید. در روزهای سوم یا یازدهم مجددا خرید نموده و در اوایل هفته دوم یا چهارم بفروشید. روند قیمت در پایان هفته چهارم نزولی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا