برون افزایشی

Three Outside Up

این الگو هم در تئوری و هم در واقعیت بصورت برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی عمل می‌نماید. رتبه فراوانی وقوع مناسبی داشته، لذا یافتن آن چندان دشوار نیست. عملکرد کلی آن نیز خوب بوده و قیمت پس از شکست الگو روند مناسبی را طی می‌نماید. بااینحال، اگر محدودیت ۱۰ روزه را در نظر بگیریم، ممکن است چندان عملکرد خوبی را شاهد نباشیم. تحت این شرط، شکست‌های رو به بالا بسیار ضعیف عمل می‌نمایند. در نظر داشته باشید که اگر هم بلند مدت با آن رفتار می نمایید، از نگهداری بلندمدت الگوهایی که در بازار صعودی دچار شکست از پایین میگردند، خودداری نمایید.

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به صعودی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به صعودی در ۷۵ درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: ۲۴
رتبه عملکرد کلی: ۳۴
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: ۴۷ درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی ۱۰ روز: ۷.۱۴- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد ۱۰ روزه: ۷ (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی ۱۰۳ الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین ۴ حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

نتایج تست‌ها نشان داده که این الگو در ۷۵ درصد مواقع رفتار برگشت‌دهنده روند از نزولی به صعودی دارد. این نرخ بسیار خوب بوده و میتوان برای پیش‌بینی جهت شکست، به آن تکیه نمود. رتبه عملکرد کلی آن ۳۴ بوده که رتبه قابل قبولی است و روند قیمت پس از شکست الگو موجه خواهد بود.

بهترین حرکت ۱۰ روزه قیمت پس از شکست الگو، افت ۷.۱۴ درصدی آن در بازار نزولی است که رتبه ۷ را بین ۱۰۳ الگو در شرایط اشاره شده از آن این الگو نموده است.

هدف قیمتی برابر است با ارتفاع الگو که بسته به جهت شکست، به قیمت شکست اضافه یا از آن کسر می‌گردد. اعداد و ارقام نشان می‌دهد که تنها در ۴۷ درصد مواقع (بهترین درصد)، قیمت پس از شکست الگو به این هدف خواهد رسید. این موضوع نشان می‌دهد که احتمال رسیدن مستقیم قیمت به هدف اشاره شده کم بوده و احتمال مواجهه با یک ماکزیمم یا مینیمم موضعی پیش از رسیدن به آن وجود دارد.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات

شرح

تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو نزولی.
پیکربندی

به جستجوی یک کندل سیاه در یک روند نزولی قیمت بپردازید طوری که متعاقب آن یک کندل سفید بلند با قیمت باز شدن کوچکتر از قیمت باز شدن کندل اول و قیمت بسته شدن بیشتر از قیمت بسته شدن کندل اول قرار داشته و آخرین کندل هم می‌بایست قیمت بسته شدن بالاتری داشته باشد.

 

 سه نکته معاملاتی:

  • آن دسته از الگوها که حد فاصل یک‌سوم از کف سالانه قرار میگیرند، دارای بهترین عملکرد می‌باشند.
  • سعی نمایید آن دسته از الگوها را معامله نمایید که در جریان اصلاح نزولی از یک روند صعودی یک درجه بالاتر ظاهر میگردند.
  • برای حصول بهترین عملکرد، الگوهای بلند را برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا