الگوی فِیک- صعودی

Bullish Fakey

 

نتایج مهم:

 

رتبه عملکرد کلی: اندازه‌گیری نشده
نرخ خروج سر­به‌سر* پس از شکست رو به بالا: ۴۷ درصد
میانگین افزایش پس از شکست: ۲۲ درصد
نرخ وقوع تروبک **: اندازه‌گیری نشده
احتمال رسیدن به هدف قیمتی پس از شکست از بالا: اندازه‌گیری نشده

 

* سنجش تعداد الگوهایی که پس از شکسته شدن‌شان، رشد حداقل ۵ درصدی قیمت رخ نداده است. در واقع الگوهایی هستند که هزینه معامله خود را پوشش نمی‌دهند و میتوانید در بازارهای مختلف مقادیر متفاوتی از جمله کارمزد معامله، مالیات متعلقه، هزینه خواب سرمایه و … را لحاظ نمایید.

** Throwback

 

پس‌زمینه الگو:

 

شکل زیر تصویری از نسخه سنتی این الگو را نشان میدهد. . پیکربندی خاصی برای الگو پیدا نشده است و تصاویر فقط شامل کلیات می‌باشد. بدلیل عدم وجود جزئیات، تمامی کندلها به رنگ خاکستری نشان داده شده‌اند؛ بدین معنی که می‌توانند سیاه یا سفید باشند.

اندازه کندل‌ها، رنگ آنها و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر را نمیتوان با قطعیت پیدا نمود. این شکل یک نمایش کلی از الگوی مرسوم است.

کندل‌های ۱ و ۲، الگوی درون‌کندلی (Inside day) را شکل می‌دهند. یعنی کندل دوم در محدوده بالا و پایین کندل اول قرار میگیرد. اغلب کندل اول را سفید و کندل دوم را مشکی میبینید اما می توانند به هر دو رنگ باشند.

کندل ۳ یک فشار قوی به سمت پایین را نشان میدهد. این کندل اغلب به رنگ سیاه (نزولی، با قیمت بسته شدن زیر قیمت باز شدن) و بلند می‌باشد.

کندل ۴ برگشت فشار فوق به سمت بالا است. به دلیل عدم وجود جزئیات پیکربندی در الگوی مورد نظر، در کندل های ۳ و ۴ از واژه فشار به جای شکست استفاده میشود. این کندل اغلب به صورت سفید و بلند خواهد بود.

از این تصویر برای تعیین موقعیت نسبی قیمت‌های بالا، پایین، باز و بسته شدن کندلها نسبت به یکدیگر استفاده ننمایید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

 

جدول زیر به تصویر نمایش داده شده اشاره دارد. در اینجا نحوه شناسایی الگو آورده شده است. در واقع، این الگو یک روند کاهشی چهار روزه می‌باشد.

اگر قیمت به سمت پایین ادامه پیدا نماید، این الگو الگوی مطلوبی نخواهد بود. قیمت می‌بایست به بالاتر از سقف الگو افزایش یافته تا معتبر گردد (توضیحات بیشتر در تاکتیک معاملاتی).

مشخصات

شرح

الگوی درون‌کندلی

(Inside Day)

سقف کندل اول بالاتر از سقف کندل دوم و کف کندل اول پایین‌تر از کف کندل دوم است.
کندل ۳ سقف کندل سوم پایین‌تر از سقف کندل اول و کف کندل سوم پایین‌تر از کف کندل اول است.
کندل ۴ کف کندل چهارم پایین‌تر از کف کندل سوم و سقف کندل چهارم پایین‌تر از سقف کندل سوم است.
تایید الگو اگر قیمت به پایین‌تر از کف کندل چهارم برود، این الگو معتبر نخواهد بود. برای اینکه این الگو معتبر شود، می‌بایست قیمت به بالای سقف کندل اول نفوذ نماید.
رنگ کندل تست نشده
ارتفاع کندل تست نشده
الگوی درون‌کندلی

(Inside Day)

پیکربندی الگو تست نشده است. تنها اینکه کندل دوم در محدوده سقف و کف کندل اول قرار میگیرد.

 

 نکات معاملاتی:

حد خرید را یک پنی بالاتر از سقف کندل اول قرار دهید. برای مثال، اگر در کندل اول بیشترین قیمت ۱۰.۰۰ دلار است، حد خرید را روی ۱۰.۰۱ دلار قرار دهید.

اگر قیمت به پایین‌تر از کف کندل چهارم رسید، حد خرید را لغو نمایید.

در بررسی‌های انجام شده، بسیاری از این الگوها شاهد ادامه کاهش قیمت به پایین‌تر بوده‌اند. به همین دلیل است که قیمت می‌بایست بلافاصله پس از کندل چهارم معکوس گردد(برگشت قیمت به سمت بالا).

رد الگو (نامعتبر شدن) با خط قرمز نازک در شکل نشان داده شده است.

این الگو دارای نرخ خروج سربه‌سر بالایی (۴۷ درصد) می‌باشد. این بدین معنی است که تقریبا نیمی از این الگوها شاهد افزایش کمتر از ۵ درصدی قیمت به بالای سقف الگو و سپس معکوس شدن و بسته شدن زیر کف الگو خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا